Presto autoskola: vieta, kur iemāca braukt ar Audi

25-авг, 02;41 alexpuskins 1126

Audi arvien Latvijā saglabā augstu popularitāti, ieņemot automašīnu vidū zvaigznes statusu. Ne velti arī CSDD eksāmenā braukšanas prasmes jādemonstrē tieši Audi markas automašīnā - Audi A3 Sportback. Izlozes kārtībā var tikt piešķirtas arī BMW un Volkswagen markas automašīnas, kas arī ir vienas no iecienītākajām autovadītāju izvēlēm. Tomēr, kā gan lai iemācās braukt ar tām visām, lai iegūtu tiesības? Autoskolai Presto uz šo jautājumu ir atbilde. Tieši šeit, pateicoties inovatīvajam apmācību modelim, var nomainīt gan auto, gan instruktoru.

Kas ir autoskola Presto?

Kopumā Latvijā darbojas vairāk kā 200 autoskolas, un izvēlēties starp tām savējo nemaz nav tik vienkāršs uzdevums - īpaši tad ja autoskolu nozare ir sveša. Objektīvus datus iespējams iegūt, iepazīstoties ar CSDD statistiku, kur atspoguļots, cik procentuāli liels skaits autoskolu kursantu teorijas un vadīšanas eksāmenus nokārto ar 1. reizi. Presto šajā statistikā lielo autoskolu vidū ieņem vadošās pozīcijas. Tas nozīmē, ka ikvienam topošajam autovadītājam, kas izvēlas Presto, paveras augstāka varbūtība eksāmenus nokārtot veiksmīgāk kā citviet.

Presto ir lielākā Latvijas autoskola, kas pazīstama arī kā Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Daugavpils un Dobeles autoskola, un kopumā tā darbojas 98 pilsētās un ciemos. Pateicoties plašajam pārklājumam, autoskola kursantiem nodrošina arī tādas priekšrocības kā nodarbību rezervāciju visas Latvija teritorijā, kur vien strādā Presto instruktori. Tas ļauj brīvi baudīt vasaru un ceļot no pilsētas uz pilsētu, vienlaikus nodrošinot iespēju brīvdienu plānus apvienot ar braukšanas nodarbībām.

Kāpēc Presto CSDD rādītāji ir tik augsti?

Apmācību pieeja, kas paredz brīvu instruktoru un auto modeļu nomaiņu, nodrošina augstāku varbūtību nokārtot CSDD eksāmenu ar 1. piegājienu. Jo ikvienam, kurš vēlas iemācīties braukt ar Audi, jāprot vadīt arī BMW 218D XDrive Active Tourer un Volkswagen Golf 7, kas arī pēc nejaušības principa var iekrist kā eksāmena auto jebkuram no kursantiem. Figūru laukumā uzdevumu izpilde šiem modeļiem atšķiras. Tiesa, ja iemācies figūras nokārtot ar Audi, varēsi to izdarīt arī ar BMW, jo šīm mašīnām visi punkti sakrīt, tomēr ar Golf nianses veiksmīgai izpildei atšķiras. Tāpat visiem modeļiem savstarpēji ir tehniskas atšķirības.

Kursants, kas vienmēr braukšanas nodarbībās mācās tikai ar 1 automašīnu, patiesībā tiek apzagts, jo tas nedod iespēju pilnvērtīgi sagatavoties tam, kas sagaida CSDD eksāmenā. Ja kursants ir vadījis dažādu auto modeļus, pie stūres tiek iegūta lielāka tehniskā un arī psiholoģiskā pārliecība un daudzpusīgāka braukšanas pieredze. Ja kursants braucis ar dažādu marku automašīnām, tas ir jūtams, jo kursants vieglāk un ātrāk spēj pielāgoties dažādiem auto modeļiem. Turklāt tas palīdz ne vien CSDD eksāmenā, bet arī reālajā dzīvē, kad visdažādākās situācijas un apstākļi var piespēlēt arī dažādas automašīnas.

Pat tādi šķietami sīkumi kā auto iedarbināšana, logu tīrītāju ieslēgšana un pārslēgšanās atpakaļgaitā dažādiem modeļiem atšķiras. Tomēr, ja par to kursants uzzina tikai eksāmena dienā, tas var radīt papildus stresu un satraukumu, kas, savukārt, pasliktinās spēju koncentrēties. Tāpat arī gadījumā, ja trūkst tehniskas pieredzes, tas var atspēlēties ar nepārliecinošu braukšanu, radot CSDD instruktorā iespaidu, ka kursants vēl nav gatavs patstāvīgai auto vadīšanai. Ja nav zināmas atšķirības figūru izpildē ar dažādiem modeļiem, diemžēl ir gadījumi, kad kursanti pie braukšanas īstajā satiksmē nemaz netiek pielaisti un tālāk par figūru laukumu netiek.

Kāpēc Presto ļauj mainīt instruktorus?

Presto autoskola apzināti pieņēma lēmumu apmācību pieeju neveidot, vadoties pēc iesīkstējušiem nozares standartiem. Par autoskolas prioritāti izvirzītas kursantu ērtības, kvalitatīvas apmācības un iespēju paaugstināšana eksāmenus nokārtot pēc iespējas ātrāk un ar 1. reizi. Ņemot vērā Presto izvirzītos mērķus, piesaiste pie 1 instruktora ar radīto vīziju nebija sasaistāma, jo ietver būtiskus trūkumus.

Citu autoskolu kursantu pieredze apstiprina, ka apmācības 1 instruktora vadībā būtiski var pagarināt apmācību procesu. Ja kursants ar piešķirto instruktoru nespēj atrast kopīgu valodu vai izmantotā pasniegšanas metode kursantam nav piemērota, tā vietā, lai tehniski pilnveidotos, kursants stagnē. Rezutātā izdevumi par tiesību iegūšanu sasniedz pat vairākus tūkstošus, kā arī apmācības ievelkas vairāku gadu garumā. Turklāt, ja kursants vēlas nomainīt instuktoru, tiek zaudēts dārgais laiks skaidrojoties administrācijā vai rakstot iesniegumus.

Lai pasargātu savus kursantus no šādas rūgtas pieredzes, Presto dod iespēju instruktorus mainīt kaut katrā nodarbībā. Presto ir pārliecināti, ka katram ir svarīgi atrast to instruktoru, kura pasniegšanas veids patiesi ļauj izprast, kā pareizi vadīt automašīnu, kā arī sagādā patīkamas emocijas apmācību laikā. Turklāt jāapgūst dažādas tēmas - ja 1 instruktora skaidrojums kādas tēmas apguvē nedod pietiekamu izpratni, ar šo pašu jautājumu var vērsties pie cita instuktora. Dažkārt tik vien kā vajadzīgs, kā to pašu pateikt citiem vārdiem, lai kursants beidzot uztvertu, kas no viņa tiek sagaidīts.

Tāpat brīva instruktoru nomaiņas iespēja ļauj arī nomainīt automašīnas modeli, ar kuru tiek veikta apmācība. Svarīgi figūru laukumā izbraukt gan ar Golf, gan ar Audi (vai BMW) - jo šīm markām izpildes nianses nedaudz atšķiras.

Papildus tam instruktoru nomaiņa sagatavo CSDD eksāmenam arī psiholoģiski. Arī CSDD eksāmena dienā blakus kursantam sēž iepriekš neredzēts instruktors - ja šāda pieredze eksāmena dienā ir 1. reizi, tas var radīt papildus stresu. Tomēr gadījumā, ja šāda nomaiņa kursantam ir teju ikdienišķa, eksāmena dienā tas kļūs par papildus stresa faktoru.

Kāpēc Presto tiesības iegūst ātrāk?

Vēl viens aspekts, kas Presto izceļ citu autoskolu vidū, ir apmācību temps. Presto izveidotās vadlīnijas sniedz skaidras instrukcijas par loģiskajiem apmācību soļiem - tās atrodamas autoskolas mājaslapā zem nosaukuma “Tiesības 30 dienās”. Bieži vien izpratnes trūkuma dēļ apmācības ievelkas garumā, jo uz pēdējo mirkli tiek atlikts tas, ko vislabāk būtu bijis nokārtot pat vēl pirms apmācību uzsākšanas.

B kategorijas apmācībās, piemēram, obligāts nosacījums ir medicīniskā izziņa, baltās tiesības jeb braukšanas mācību atļauja, kā arī jāiegūst sertifikāts par pirmās palīdzības kursu pabeigšanu. Presto var nokārtot gan medicīnisko izziņu, gan iziet pirmās palīdzības kursus. Baltās tiesības jāizņem CSDD. Lai piedalītos braukšanas nodarbībām, medicīniskā izziņa un baltās tiesības ir obligātas. Savukārt teorijas eksāmenu kārtot var tikai tie kursanti, kam nokārtoti arī pirmās palīdzības kursi.

Viens no galvenajiem nosacījumiem, kas nodrošina iespēju iegūt tiesības pēc iespējas īsākā laikā, ir intensīva braukšanas nodarbību apmeklēšana. Autoskolā Presto nodarbības pie instruktoriem var rezervēt katru dienu, tajā skaitā nedēļas nogalēs un oficiālajās valsts svētku dienās. Braucot ik dienas, ne vien braukšana kļūst par ieradumu, bet arī ātrāk iespējams iziet nepieciešamo nodarbību skaitu, lai braukšanas prasmes tiktu noslīpētas pietiekamā līmenī CSDD eksāmena kārtošanai.

Lai tiesības iegūtu 3 mēnešu laikā, ieteicams nodarbības apmeklēt vismaz 3-4 reizes nedēļā. Toties aktīvākie braucēji pat mēneša laikā, braucot ik dienas, varēs iegūt tiesības un nokārtot CSDD eksāmenu. Tiesa, tas lielā mērā atkarīgs no katra individuāli un vajadzīgo nodarbību skaita. Kādam ar valstī noteikto 10 minimālo nodarbību skaitu ir pietiekami, tomēr vidēji neatkarīgi no vecuma nepieciešamas 30-40 nodarbības. Tas nozīmē, ka braukšanai jāieplāno vismaz 30-40 braukšanas dienas. Atšķirībā no braukšanas nodarbību apmeklēšanas regularitātes, šo skaitli iespējams sasniegt gan gada, gan dažu mēnešu laikā. Tā jau ir katra izvēle.

Nekur neiemācīs tik labi kā Presto!

Presto piedāvā īpašas priekšrocības, tāpēc arī kursanti ir labāk sagatavoti gan CSDD eksāmenam, gan reālajai braukšanai satiksmē. Kursantiem šīs autoskolas izvēle nozīmē augstāku komforta līmeni, vairāk izvēles iespēju un brīvības, kā arī rezultātā ļauj ietaupīt gan laiku, gan naudu. Mācoties Presto, ir augstāka varbūtība, ka par atkārtotu CSDD eksāmena kārtošanu maksāt nevajadzēs - jo tieši šīs autoskolas kursanti eksāmenus nokārto ar vienu no valstī augstākajiem sekmības procentiem.

Iepazīties ar līgumu var mājaslapā presto.lv, kur tas brīvi pieejams apskatīšanai. Atšķirībā no citām autoskolām, kas to izdarīt ļauj tikai klātienē, Presto neko neslēpj - caurspīdīgums ir viena no autoskolas vērtībām, un jāatzīst, ka nozarē tas ir retums. Parakstīt līgumu online iespējams vien dažās minūtēs - kā jau moderna autoskola, Presto gādā, ka visu iespējams nokārtot digitālajā vidē un arī līguma parakstīšanas dēļ nav jāzaudē dārgais laiks klātienes apmeklējumam.

Starp 200 Latvijas autoskolām Presto izceļas gluži kā Audi starp pārējām markām - tā ir zvaigzne starp zvaigznēm. Ne velti gan Audi, gan Presto izvēlas liels skaits autovadītāju - tā ir pārbaudīta kvalitāte.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/